خانه / اخبار تکنولوژی / از دنیای مجازی خود محافظت کنید…!!!

از دنیای مجازی خود محافظت کنید…!!!

از زندگی دیجیتال خود محافظت کنید چرا که آنها جزئی از شما شده اند

زندگی دیجیتال شما به امن نگه داشتن اکانت هایتان بستگی دارد. مثلا لو رفتن رمز اکانت های اینستاگرام یا فیسبوک شما ممکن است بسیار فاجعه آمیز باشد. شاید بتوانید دوباره آن اکانت ها را پس بگیرید ولی گاهی ممکن است به کل آنها را از دست بدهید.

یا از اکانت هایتان استفاده کنید یا به کل آنها را حذف کنید!!!

اگر از اکانتی در فضای مجازی استفاده نمیکنید آنها را به کل پاک کنید!
شاید بگویید شاید در آینده به آن نیاز داشته باشید و بخواهید از آنها استفاده کنید ولی این یک تفکر غلط است. زیرا حتی سرویس دهنده های بزرگی از جمله yahoo و sony هم قبلا مورد هک قرار گرفته اند. هکر ها با به دست آوردن اطلاعات اکانت های فراموش شده راحتتر به اطلاعات اکانت های جدید مشترکان دست پیدا می کنند. بدین صورت که مثلا شما رمز ایمیل خود را برای فیسبوک و سایر اکانت ها هم استفاده میکنید از این رو با دستیابی به یکی از این اکانت ها، راحتتر سایر اکانت ها را هک می کنند.

با مراجعه به سایت haveibeenpwned.com و وارد کردن username یا ایمیل خود متوجه خواهید شد که آیا مورد حمله هکرها قرار گرفته اید یا نه.اگر جواب مثبت بود از رمز آن اکانت برای سایر اکانت ها استفاده نکنید…

به WiFi های عمومی نه بگویید!!!

بسیاری از WiFi های عمومی خطر بسیار بزرگی برای کاربران هستند. زیرا ممکن است اطلاعات شما هنگام عبور از دستگاهتان و رسیدن به روتر WiFi مورد دستبرد واقع شود. بنابراین ما به شما پیشنهاد میکنیم که اگر مجبور به اتصال به WiFi های عمومی هستید از اکانت های آنلاین خود استفاده نکنید.

از رمزهای دو پله ای برای اکانت هایتان استفاده کنید!!!

تا حالا متوجه شدیم که رمزهای اول اکانت ها بسیار در معرض خطر هستند از این رو شرکت های بزرگی از جمله Google (bit.ly/1AyTGig) و Microsoft (bit.ly/2bLNUtu) و Apple (apple.co/1QcM786) از این سرویس استفاده می کنند. این سرویس به این صورت است که شماره تلفن همراه شما به دستگاهی برای امنیت بیشتر اکانت هایتان تبدیل خواهد شد.

و اما چند نکته برای داشتن رمزهایی بهتر:

1

– رمزها هر چه طولانی تر بهتر. رمزهای طولانی این مزیت را دارند که حدس زدنشان برای هکرها م ماشین ها سخت تر خواهد شد از این رو به شما توصیه می کنیم از رمز های طولانی استفاده کنید.
2- از جمله ها به جای کلمات استفاده کنید. این کار هم حدس رمز را پیچیده تر میکند و هم رمزتان را طولانی تر خواهد کرد.
3- از مخلوطی از اعداد، نشان ها و حروف استفاده کنید. همچنین برای خود قراردادهایی بگذارید مثلا به جای حرف I در کلمه ی خود از 1 استفاده کنید یا به جای o از 0 استفاده کنید. به این صورت هکرها و ماشین ها به سختی قادر به حدس رمز شما خواهند بود.
4- در اکانت های مختلف از رموز مختلف استفاده کنید. شاید بگویید نگران فراموش کردن آنها هستید. یک پیشنهاد خوب برای شما این است که قبل از اسم سایت یا بعد از آن از یک کلمه استفاده کنید و آن کلمه را به عنوان رمز خود به حافظه بسپارید.

امیدواریم این مطلب برای شما سودمند بوده باشد…
منبع:Thestar.com

درباره ی Mosaferms

همچنین ببینید

هوشمند سازی خانه چیست

هوشمند سازی ساختمان تکنولوژی به روز و بسیار به صرفه و ضروری می باشد. زیرا هوشمند سازی یکی از مهمترین اتوماسیون ها جهت صرفه جویی در مصرف انرژی می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 6 =