خانه / آموزش های الکترونیک / معرفی کامل لودسل ها

معرفی کامل لودسل ها

لودسل چیست؟

در واژه به معنی سلول وزن،‌ وزن سنج یا حس کننده بار است. لودسل یا Load Cell یك نوع حسـگر الكترونیكی برای اندازه گیری وزن و نـیرو می باشد که در سیـستم های تـوزین مورد استـفاده قـرار می گیرد . این محـصول بالا و پایین رفتن  وزن را بر اساس تغییر ولتاژ برطبق وزن بار اعمال شده حس میکند و آن را به نمایشگر الكتـرونیـكی (اندیكاتور )منتـقل میکنند . هر كدام  از لودسل ها  به كلاس ها یا رده های متنوعی تقـسیم بندی می شود . هر لـودسل دارای مشخصاتی نـظیر كلاس ارائه شده می باشد ، كلاس هر لودسل بیانگر موارد مختلفی از جمله دقت یا رزولوشن، ظرفیت و تعداد قسمت های تقسیم شده بر حسب استاندارد آن میباشد. در واقع لودسل یا سنسور وزن وسیله ایست که جهت اندازه گیری وزن یا نیروی وارده به اجسام استفاده می شود .اساس کار لودسل استرین گیج یا پل وتستون است،خروجی لودسل میلی ولت می باشد و برای تبدیل این خروجی به خروجی های 0-10ولت یا 4-20میلی آمپر یا انتقال آن از طریق پورت سریال از آمپلی فایر و یا نشاندهنده های دیجیتال استفاده می نمایند.

لودسل با کیفیت و  دقیـق دارای استـاندارد OIML جـهانی می باشـند كه این اسـتاندارد نشاندهنده كیـفیت و دقت ساخت لودسل می باشد.

می توان نتیجه گرفت لودسل هایی که دارای استاندارد OIML  نباشند نتیجه درستی در توزین نمی دهند و نمی توان به این لودسل ها اطمینان کرد

لود سل چگونه اندازه گیری می کند؟

لودسل شامل یك هسته فلزی (از آلیاژ خاص) و تعدادی strain gauge مجموعه ای از مقاومت های الکتریکی می‌باشد كه در اثر اعمال نیرو مانند تمام مواد تغییر شكل می‌یابد اما پس از برداشتن نیرو به حالت اولیه خود برمی‌گردد . میزان برگشت‌پذیری این ماده تعیین كننده كیفیت و دقت و دیرپایی لودسل است.

اصلی ترین قسمت لودسل استرین گیج (Strain Gauge) می باشد که توسط چسب مخصوصی بر روی هسته داخلی لودسل نصب می گردد.

استرین گیج سیم رسانایی است که بصورت زیگزاگ روی هسته نصب شده و در اثر کشیده شدن، طول آن افزایش یافته و مقاومتش بالا می رود.

زمانی که نیرو بر لودسل وارد می شود، لودسل از شکل طبیعی خود خارج شده (این تغییر شکل قابل رویت نیست) و استرین گیج را در حالت کشش قرار می دهد و باعث تغییر مقاومت آن می شود که اندازه این تغییر مقاومت به مقدار نیروی وارده بر لودسل بستگی دارد.

یک لودسل معمولا دارای چندین استرین گیج مشابه می باشد.

استرین گیج ها بصورت یکسان در جهت کشش نصب می شوند و اغلب چهارتایی یک پل وتستون (Wheatstone Bridge) کامل را تشکیل می دهند.

ما در اینجا به تصویر کشیده ایم که اگر چهار استرین گیج را بر روی میله ای فلزی (هسته) سوار کنیم چه اتفاقی می افتد.

مزایای استفاده از لودسل چیست؟

  • اندازه گیری بسیار دقیق وزن در حداقل زمان
  • طول عمر طولانی
  • ارزان تر و در دسترس تر بودن، در مقایسه با سایر حسگرها
  • صرفه جویی در هزینه و زمان
  • مکانیزه کردن خطوط صنعتی با کاهش نیروی انسانی
  • مبدل نیروی فیزیکی به سیگنال الکتریکی و در نتیجه کامپیوتری کردن اطلاعات

مقایسه لودسلهای دیجیتال با لودسلهای آنالوگ معمولی

هیچ لودسل دیجیتال واقعی در صنعت باسکول کامیون کش(جاده ای) وجود ندارد، تمام لودسل هایی که به عنوان “دیجیتال” فروخته میشوند همان لودسل های کششی آنالوگی هستند که از قطعات الکترونیک، علائم آنالوگ را داخل لودسل به خروجیهای دیجیتالی تبدیل می کنند در آنها تعبیه شده است، لذا چه مزایا و منافعی از قراردادن قطعات الکترونیکی در داخل لودسل برای ایجاد علائم خروجی دیجیتال وجود دارد؟

اتکاء پذیری لودسل های دیجیتال در مقایسه با لودسل های آنالوگ

یک لودسل دیجیتال میتواند ده برابر یک لودسل آنالوگ معمولی قطعات و اتصالات جوشی داشته باشد. رابطه خرابی و تعداد قطعات و اتصالات جوشی در صنایع الکترونیک امری است که برای همگان شناخته شده است.
قطعات و اتصالات جوشی می تواند عامل اصلی خرابی در محیط پرلرزش و پرتکان یک باسکول کامیون کش باشد . بعضی از تولید کنندگان لودسل های “دیجیتال” از اتصالات پیچی برای وصل کردن کابل لودسل استفاده می کنند. این اتصالات یکی از عوامل اصلی خرابی باسکول کامیون کش در شرایط کاربری بسیار دشوار و سخت است.
بهترین راه حل، داشتن کابل ممتد و ضد آبی است که نقطه اتصال آن در داخل لودسل باشد، ورودی کابل و بدنه لودسل باید ترجیحا با جوشکاری کاملا درزگیری شوند. این روش لودسل را در مقابل نفوذ رطوبت که عامل اصلی خرابی و از بین رفتن آن است محافظت میکند

دقت لودسلهای آنالوگ معمولی در مقایسه با لودسلهای دیجیتال

برخی از سازندگان ادعا می کنند که لودسلهای دیجیتال آن ها از لودسلهای آنالوگ دقیق تر است.
لودسل های دیجیتال برای دریافت تاییدیه دقت، تحت همان مراحل آزمون دقتی قرار میگیرند که برای لودسل های آنالوگ معمولی متداول است و نیز همان تاییدیه دقت را دریافت می کنند (NTEP Class IIIL.10.000) اضافه کردن قطعات الکترونیک در داخل لودسل دقت آن را بالا نمی برد .
تنها مزیت لودسل های دیجیتال این است که عیب یابی و برقراری ارتباط با هر یک از آنها امکان پذیر است اما همین امکان با استفاده از لودسل های آنالوگ و جعبه تقسیم های آنالوگ و جعبه تقسیم های دیجیتال برآورده می شود .
جعبه تقسیم های دیجیتال توسط تعدادی از سازندگان باسکول بعنوان راه حل بهتر، در مقابل لودسل های دیجیتال اختصاصی ارائه می شود. این جعبه تقسیم های دیجیتال به صورتی طراحی شده اند که بتوانند با تمام لودسل های آنالوگ موجود در بازار بدون توجه به سازنده آنها کار کنند این روش هر دو مزیت، یعنی استفاده از لودسل های آنالوگ موجود در بازار که اتکاء پذیری آن ها به اثبات رسیده و نیز امکان ارتباط با هریک از لودسلها جهت عیب یابی را   به همراه دارد

استانداردها
هیچ پروتکل استانداردی در صنعت لودسل دیجیتال وجود ندارد یعنی هر تولید کننده لودسل دیجیتال، زبان خاصی برای لودسل خود دارد که قابل تعویض با لودسل تولید کننده دیگر نیست. قطعات یدکی این لودسلها فقط از نماینده رسمی یا سازنده آن قابل تهیه است، به خاطر محدودیت خدمات رسانی که برای دارنده باسکولهای کامیون کش ایجاد می کند مشکل آفرین است.

مشهورترین لودسل های آنالوگ، قابل تعویض با یکدیگر هستند و می توان آنها را از کلیه تولید کنندگان باسکول تهیه کرد، بنابراین می توان خدمات تعمیرات و نگهداری

چگونه باید لودسل را انتخاب کرد

بهترین روش برای انتخاب یک لودسل مناسب به شرح زیر می باشد:

۱- نوع لودسل:

انتخاب نوع لودسل براساس نحوه ی بارگذاری می باشد یعنی مطابق با نیروهای وارده بر لودسل مانند کشش، فشار، خمش و …

۲- ظرفیت لودسل:

تشخیص ظرفیت لودسل براساس فرمول زیر محاسبه می گردد:

3- دقت لودسل:

دقت لودسل یعنی قدرت تفكیك آن نسبت به ظرفیت كل و نیز حد خطای مجموع آن
عوامل دخیل در دقت و كیفیت لودسل نوع آلیاژ هسته و ساختار strain gauge می‌باشد . موسسه oiml (واقع در سوئیس ) قدرت تفكیك و خطای مجموع لودسل و رفتار لودسل تحت رطوبت و درجه حرارت را بر اساس استانداردهای خاص مورد ارزیابی قرار می‌دهد كلاس دقت لودسل را تعیین می‌كند

كلاس دقت توصیه شده برای لودسل‌های مورد استفاده برای توزین تجارتی تعیین شده است

عوامل نسبتا زیادی در تعیین دقت لودسل سهیم می باشند اما ساده ترین راه برای انتخاب دقت یک لودسل، یکی از دو روش زیر می باشد:

۴- جنس لودسل:

با توجه به محیط استفاده ی لودسل، جنس لودسل انتخاب می شود. مثلا در محیط های مرطوب و اسیدی که درجه خوردگی بالا می باشد بهتر است جنس لودسل از آلیاژ استیل، در محیط های مغروق در آب جنس لودسل از استنلس استیل با درجه حفاظت IP68 و در محیط های معمولی جنس لودسل از آلیاژ آلومینیوم انتخاب شود.

۵- گواهی نامه لودسل:

یکی دیگر از معیار های مهم در انتخاب لودسل، گواهی نامه های استاندارد است که برای آنلودسل اخذ شده است. استاندارد OIML شاخصی برای صحت دقت لودسل است و استاندارد ATEX گواهی نامه ای برای استفاده لودسل در محیط های انفجاری و پر خطر است.

نحوه ی استفاده از لودسل

همانطور که گفته شد لودسل مبدلی است که نیرو را به صورت بار دریافت کرده و آن را به سیگنال های الکتریکی تبدیل می کند. دستگاه هایی مانند نشاندهنده های دیجیتالی وزن، کامپیوتر های صنعتی و سایر وسایل اندازه گیری برای نمایش وزن، از سیگنال های الکتریکی لودسل استفاده می کنند. وزن نمایش داده شده توسط همین دستگاه ها به شکل های گوناگون مانند چاپ، ذخیره اطلاعات و … پردازش می شود.

معمولا طریقه ی اتصال لودسل به نشاندهنده به شکل زیر می باشد:

کابل لودسل از دو سیم مثبت و منفی تغذیه ورودی (Input Excitation)، دو سیم مثبت و منفی سیگنال خروجی   (Output Signal) و یک سیم اتصال به زمین (Shield) تشکیل شده است که در کل شامل ۵ رشته سیم مجزا می باشد. گاهی به منظور کاهش خطا در کابل لودسل ها از ۷ رشته سیم استفاده می شود که شامل ۵ سیم نامبرده و دو سیم دیگر برای تشخیص درستی ارتباط (Sense) است.
نوع و رنگ بندی سیم های کابل لودسل و نشان دهنده در مشخصات فنی آن ها قید شده است. بنا براین به سادگی می توان دو سیم هم نوع را به هم متصل کرد

پس از اتصال لازم است مطابق با دستورالعمل کالیبراسیون دستگاه نشاندهنده، لودسل با نشان دهنده کالیبره شود.

اینکه بتوانیم از لودسل استفاده بکنیم باید اطلاعاتی در مورد نصب و خواندن دیتای خروجی لودسل ها داشته باشیم.

۱- ابتدا باید تحقیق کنیم که نسبت به نیاز ما و محل نصب آن بهتر است از چه نوع لودسلی استفاده کنیم و مدل آن را انتخاب نماییم.

۲- اگر فقط قصد نمایش وزن را داریم باید از نمایشگر های لودسل استفاده کنیم ولی اگر قصد اتصال لودسل به سیستم کنترلی خودمان همانند plc را داریم باید به این نکته توجه کنیم که امروزه تقریبا اکثر کمپانی های سازنده plc دارای کارتها و ماژول های لودسل هستند و با تهیه و نصب کارت لودسل میتوانیم عمل کنترلی خودمان را انجام دهیم

لودسل ها در کجا استفاده می شوند؟

هر کجا که « اندازه گیری نیرو » مطرح است، می توان از لودسل استفاده کرد. اگر چه ما به ندرت با لودسل ها تماس مستقیم داریم ولی از آنها در وسایل اندازه گیری زیادی استفاده می شود.

لودسل Load Cell ها کاربرد فراوان و روز افزونی در صنعت دارند، از اندازه‌‌گیری نیرو در كارخانجات مختلف و نیز اندازه‌گیری كشش كابل‌‌ها و نخ گرفته تا سنجش وزن بطریقه دیجیتال در ترازوهای الكترونیكی. امروزه انواع مختلف لودسل با ظرفیتهای متفاوت در ساخت ترازوها و باسكول‌های الكترونیكی به كار میرود.
سیستم‌های اتوماتیك بر اساس اندازه‌گیری وزن مواد در كارخانجات مواد غذایی – كارخانجات آسفالت – پلانت‌های مواد شیمیایی همه از لودسل استفاده می‌نمایند….

انواع لود سل

1.لودسل های تک پایه

2.لودسل های خمشی و برشی

3.لودسل های خمشی دوطرفه

4. لودسل های S  شکل

5.لودسل های فشاری

6.لودسل های خاص

1-لودسل های تک پایه

ویژگی های لود سل های تک پایه:

 •   ظرفیت ها:3و 5و 6و 8و…و40
 • 50و….500 کیلوگرم
 •   جنس: آلیاژ آلومینیوم
 •   حداکثر ابعاد صفحه بارگذاری:
 •   کلاس دقت

کاربردهای لود سل های تک پایه:

  •   ترازوی تک پایه
  •   ترازوی صنعتی برای محیط های خطرناک
  •   ترازوی پزشکی
  •   ترازوی چاپ برچسب
  •   ترازوی پستی
  •   ترازوی قطعه شمار
  •   ترازوی صنعتی
  •   ترازوی دقیق
  •   ترازوی خرده فروشی
  •   ترازوی فروشگاهی
  •   ترازوی بار فروذگاهی
  •   توزین ماشین بسته بندی و پرکن
  •   توزین نقاله ای تک پایه:
  •   توزین نوار نقاله
  •   کنترل کننده وزن
  •   توزین غلطکی

2-لود سل های خمشی و برشی

لودسل های خمشی یا shear beam معمولا در باسکول های کفه ای، باسکولت ها و سیستم های توزین و لاشه کش ها استفاده می شود. این مدل لودسل ها باید بصورت چند تایی استفاده شوند.

ویژگی های لود سل های خمشی:

جنس: نیکل با روکش فولاد

کاربرد ها:

 • ترازوی چند پایه
 • ترازوی کفی
 • ترازوی کفی متحرک ترازوی پزشکی  ترازوی صنعتی
 • ترازوی فرودگاهی
 • ترازوی صنعتی برای محیط های پرخطر
 • ترازوی مخصوص حیوانات
 • توزین سیلو و مخازن
 • توزین سقفی
 • تجهیرات پزشکی
 • آسانسور
 • جرثقیل سقفی
 • توزین پالت
 • توزین پالت با جک
 • پالت یو شکل
 • پالت با جک
 • لیفتراک
 • توزین وسیله ی متحرک
 • توزیع بچینگ و میکسر
 • صنایع غذایی
 • کارخانه ی بتن
 • صنایع داروسازی
 • کارخانه ی آسفالت

3-لودسل های خمشی دوطرفه

ویژگی های لود سل های خمشی دوطرفه:

ظرفیت:10و20 و 25و …50 تن

جنس: آلیاژ استیل

کاربرد های لود سل های خمشی دوطرفه:

  • باسکول
  • قطارکش
  • کامیون کش قابل حمل
  • کامیون کش
  • محور کش
  • توزین سیلو و مخازن
  • برای محیط های پرخطر

4. لودسل های S  شکل

شکل ظاهری این لودسل شبیه S می باشد. مکانیسم عملکرد این لودسل نیز بر اساس تغییرات طول می باشد. یک طرف این لودسل از بالا به نقطه ای ثابت وصل می شود و از طرف پایین نیرو به ان وارد می شود. از این نوع لودسل اغلب در سیستم های توزین آویز استفاده می شود . یکی از پرکاربرد ترین لودسلها هستند و در سیستمهایی استفاده می گردند که هم ماهیت کششی دارند و هم فشاری.

ویژگی های لود سل های s شکل:

ظرفیت:50و 100 و 250 و 500 کیلوگرم…1 تا 10 تن

جنس: استیل با روکش نیکل

کاربرد های لود سل های s شکل:

  • توزین سقفی
  • جرثقیل سقفی
  • تجهیزات پزشکی
  • توزین آویز
  • باسکول جرثقیل
  • ترازوی آویز
  • باسکول جرثقیل بدون سیم
  • باسکول جرثقیل در درجه حرارت بالا
  • توزین بچینگ و میکسچر
  • صنایع غذایی
  • کارخانه ی بتن
  • صنایع داروسازی
  • کارخانه آسفالت
  • اندازه گیری نیروی کشش یا فشار
  • رباتیک
  • دستگاه تست
  • تجهیزات پزشکی
  • صنایع هوایی
  • صنایع خودروسازی

5-لودسل های فشاری

شامل زیر مجموعه های :

1-1 – لودسل فشاری بشکه ای Canister : کاربرد آنها در سیستم بچینگ،باسکول های جاده ای، قطارکش ها، توزین مخازن و کلا سیستم های توزین سنگین است

.1-2 – لودسل فشاری مینیاتوری Low Profile : در جاهایی که محدودیت فضا دارد و نیز برای کاربردهای ظریف و استفاده می شود.

1-3 لودسل فشاری تک نقطه Single point :عملکرد این لودسل ها بشکل نقطه ای نقطه ای می باشد و بصورت تک استفاده می شوند.

ویژگی ها:

ظرفیت:30 و 40 و 50 و 60 تن

جنس:استیل 316

کاربرد ها:

باسکول توزین سیلو و مخازن

6-لودسل های خاص

 لودسل های گوناگون با کاربردهای خاص در این گروه قرار دارند. مثل لودسل های تخمین بار سیم و کابل ، سنسور گشتاور ، سنسور دو محور x,y ، صفحات توزین و …

کاربردها:

  • توزین سقفی
  • توزین آویز
  • اندازه گیری نیرو یا فشار

کاربردها:

  • توزین سقفی
  • توزین آویز

کاربردها:

  • توزین وسیله ی متحرک

کاربردها:

  • توزین آویز

کاربردها:

  • ترازو تک پایه
  • توزین ماشین بسته بندی و پرکن

کاربردها:
توزین سقفی
توزین آویز
اندازه گیری نیروی کشش یا فشار

کاربرد ها:

  • توزین سقفی
  • توزین آویز
  • اندازه گیری نیروی کشش یا فشار

پارامترهای مهم در شناسایی و مقایسه ی لودسل  ها

 • حد ایمن با الکتریکی
 • ماکسیمم بار ایمن (مکانیکی)
 • محدوده ی دمای تصحیح شده
 • محدوده درجه حرارت کاری
 • محدوده درجه حرارت انبار
 • محدوده ولتاژ ورودی تحریک
 • مینیمم مقدار قابل اندازه گیری
 • خروجی اسمی
 • مقاومت اهمی ورودی
 • مقاومت اهمی خروجی
 • خطا در خروجی
 • خطای صفر
 • خطای مرکب
 • خطای تکرارپذیری
 • خزش
 • تاثیر دما بر حساسیتلودسل(بدون بار)

نگهداری لودسل

 1. نگهداری و حمل صحيح لودسل
 2. استفاده از قطعات هم سايز لودسل به عنوان دامی در هنگام نصب باسکول و جايگزين نمودن لودسل در زمان استفاده
 3. استفاده از پيچ های استاندارد و بر اساس مقادیر اعلام شده از سوي شرکت سازنده لودسل.
 4. اطمينان از تراز بودن و مسطح بودن سطحی كه لودسل بر روی آن نصب می گردد.
 5. استفاده از جانكشن باكس استاندارد و با كيفيت بالا.
 6. چک کردن مداوم لودسل ها در باسکول به ويژه در پايان هر فصل و شرايط محیطی خاص مانند زلزله، سيل،
 7. صاعقه و …
 8. كنترل رنگ بندی سيم لودسل جهت اتصال به اندیکاتور
 9. كنترل سلامت فیزیکی لودسل و قطعات متصل به آن
 10. عدم سنجش وزن بيشتر از ظرفيت لودسل که باعث ضربه زدن به لودسل می شود و ضربه زدن به لودسل باعث ايجاد خرابی دائم آن می شود
 11. مراقبت فیزیکی از لودسل
 12. محافظت از كابل لودسل در برابر شرایط محیطی و خطر جوندگان
 13. عدم حمل لودسل با كابل آن
 14. امتناع از كوتاه نمودن كابل لودسل
 15. عدم اعمال ولتاژ بيش از حد
 16. عدم استفاده از لودسل در دمای غير استاندارد
 17. تجمع آب، پسماند و ضایعات مختلف در اطراف محل نصب لودسل

طول عمر مفید یک لودسل چقدر است؟

لودسل ها معمولا از آلیاژ فلزاتی مانند آلومینیوم، فولاد و استیل ساخته می شوند که نوع این آلیاژ در طول عمر لودسل موثر است.

حداکثر تعداد دفعاتی که می توان بر روی یک لودسل بارگذاری کرد معمولا بین ۱۰۰،۰۰۰ تا ۲،۰۰۰،۰۰۰ بار است و این بسته به نوع و تکنولوژی سازنده ی لودسل متغیر می باشد و اگر تعداد این بارگذاری بیش از حد مجاز باشد نمی توان کارایی صحیح لودسل را همان طور که در مشخصات فنی آن ذکر شده تضمین کرد.

باید به این نکته توجه کرد که ظرفیت تعیین شده برای هر لودسل بسیار مهم است و شوک ناگهانی یا نیروی وارده ای که بیش از ظرفیت تعیین شده ی لودسل باشد به لودسل صدمه وارد می کند.

شرکت های سازنده لودسل

شرکت زمیک

زمیک در سال 1965 توسط صنعت هوانوردی چین تاسیس شد.

زمیک به عنوان یکی از تامین کنندگان پیشرو از لودسل ، استرین گیج و انواع سنسور در منطقه آسیا و به عنوان تولید کننده بسیاری از نام های تجاری شناخته شده در اروپا و بازار لودسل آمریکایی است.
و این موضوع بیشتر به علت کیفیت- تنوع و تطبیق پذیری محصولات زمیک میباشد.

زمیک ( Zhonghang Electronic Measuring Instruments) یک شرکت مدرن و با تکنولوژی پیشرفته است که به تولید محصولات اندازه‏ گیری الکترونیک مانند سیستم‏ های توزین هواپیما، پد توزین محورکش و تجهیزات تست ایمنی اتومبیل میباشد.

زمیک خود را به نوآوری علمی و توسعه تکنولوژی متعهد دانسته و تخصص، پشتیبانی و خدمات را برای صنعت اندازه‏ گیری و توزین جهان را به ارمغان می‏ آورد.

زمیک در واژه مخفف Zhonghang Electronic Measuring Instruments میباشد به معنی ابزارهای اندازه گیری الکترونیک زانگهانگ میباشد.

زمیک همواره در تلاش است تا کیفیت محصولات خود را حفظ کند، برخی استانداردهای بین ‏المللی زمیک شامل ایزو 9000 – 2000 است.

محصولات پیشرو زمیک با برند BB در حوزه استرین گیج و و لودسل که تاییدیه RoHS را نیز اخذ کرده ‏اند.
و همچنین این شرکت تاییدیه OIML را از PTB آلمان اخذ نموده

زمیک یکی از بزرگ‏ترین خطوط تولید استرین گیج و لودسل را در اختیار دارد. دومین سایت این شرکت با بیش از 63000 متر مربع مساحت، که به تازگی در چین افتتاح شده است و قادر به تولید 50 میلیون استرین گیج، بیش از یک میلیون لودسل‏ های تجاری و صنعتی و بیش از 5 میلیون سنسور مینیاتوری در سال میباشد.

زمیک با تولید محصولات با کیفیت بالا نسبت به قیمت مناسب ، محبوبیت در بازارهای سطح بالا و متوسط در سراسر جهان و دارای شهرتی خوب است.

بر اساس ۱۰ دفتر فروش در شهرستانها مختلف در چین و ۱۶ توزیع کننده و ۲ شرکت تابعه خارجی (ZEMIC اروپا BV و ZEMIC USA ) خارج از چین؛ مجموعه زمیک یک شبکه فروش گسترده با ارائه خدمات مناسب در سراسر جهان را پایه گذاری کرده است.

شرکت HBM

تاریخ شرکت HBM از سال 1950 توسط افرادی که انگیزه و شور و شوق توسعه نوآوری اندازه گیری داشته اند در سال 1950 با 10 نفر کارمند در آلمان تاسیس شد.

مخفف واژه :(Hottinger Baldwin Messtechnik GmbH) به اختصار HBM

شرکت تست و اندازه گیری HBM هم اکنون به یک تولید کننده پیشرو و بین المللی در زمینه تست و اندازه گیری مبدل شده است .

محدوده محصول HBM ، سنسورها، مبدل، فشارسنج، تقویت کننده ها و سیستم اکتساب داده ها و همچنین نرم افزار برای ساختاری تحقیقات دوام ، آزمایش و تجزیه و تحلیل را پوشش می دهد.

زمینه های بالقوه مجموعه را می توان در هر شاخه ای از مهندسی و صنعت و در هر دو آزمون مجازی و فیزیکی و اندازه گیری یافت.

این شرکت به عنوان اولین شرکت آلمانی با استاندارد ISO 9001 (در سال 1986) تایید شده است ،و همواره محصولات خود را با استانداردهای کیفیت بین المللی توسعه داده است.

شرکت HBM در محدوده های زیر فعالیت میکند:

 • بسیاری از مقادیر فیزیکی
 • وزن و بار
 • نیرو
 • گشتاور
 • استرین گیج(بالغ بر ۲۵۰مدل)
 • انواع لودسل
 • برای محیط زیست
 • در موضع آزمون و آزمایشگاه
 • درفضای باز و همراه
 • در خط تولید
 • برای هرنیاز تست
 • تست محصول و قطعه
 • کنترل خط تولید
 • تجهیز ماشین آلات با سنسور
 • کنترل زیرساخت ها

برای مشاهده پروژه راه اندازی لودسل با میکروکنترلر AVR کلیک کنید


منابع:

http://loadcell.ir
http://karasensor.com
http://zemic.ir

 

 

درباره ی Rezair

کارشناسی مهندسی برق الکترونیک ، علاقه مند به برنامه نویسی میکروکنترلرها

همچنین ببینید

مخابرات ماهواره (قسمت چهارم)

مقدمه : در این قسمت از روایط فرکانسی در ماهواره و تداخلات فرکانسی می گوییم …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =